Son Seçim Anketi (Sonar Araştırma Şirketinin Yaptığı)

Son Seçim Anketleri Açıklandı SONAR'ın yaptığı Türkiye Siyasi Eğilimler ve Beklentiler Anketi sonuçları açıklandı. Anket sonuçları oldukça dikkat çekti. Ankette 8 yıl sonra bir ilk gözlendi.

SONAR Anketi: CHP %32.48 ile AK Parti'yi geçti

AKP oyları sert düşüşte

Sonar Araştırma Şirketi'nin son anket sonucuna göre CHP yükselişte, AKP oyları ise düşüşte. Sonar Araştırma Şirketi Sahibi Bayrakçı, CHP'nin beklenenden yüksek oy arttırımı yaşadığını söyledi.

CHP İSTANBUL VE ANKARA'DA ÖNE GEÇTİ

Bayrakçı'nın en ilginç açıklaması ise CHP'nin İstanbul ve Ankara'da AKP'yi geçtiği açıklamasıydı. Bayrakçı, 'CHP, İstanbul'da AKP'yi geçmiş durumda. Ancak esas önemlisi CHP Ankara'da da AKP'yi geçti. CHP, Ankara'da AKP'nin 7-8 puan önünde. Ankara'daki makas İstanbul'dan daha büyük. CHP'nin Güneydoğu'dan da oy arttırmaya başladığını görüyoruz.

TÜRKİYE GENELİNDE DURUM

Türkiye genelinde de CHP'nin az bir farkla önde olduğunu kaydeden Bayrakçı, bazı illerin ise, AKP oylarını koruduğunu söyledi.

Saadet Partisi'nde ise, AKP'ye yönelmenin başladığını belirten Bayrakçı, bu geri dönüşün Kılıçdaroğlu rüzgarından kaynaklandığını ifade etti.

MHP'DEN DE OY ALACAK

Bayrakçı, "Öte yandan CHP İç Anadolu ve Karadeniz bölgesinden de oy arttırırsa ciddi bir başarı kazanacak gibi görünüyor. CHP, kemikleşmiş MHP tabanından olmasa da arada duran MHP oylarını da kendisine çekmeye başladı' diye konuştu.

 

AKP'li şirketler de bu sonuçlara yakın bir sonuca ulaştı

Bayrakçı, AKP'ye yakın iki araştırma şirketinin yaptıkları son araştırmada da benzer sonuçların çıktığını ileri sürerken, bugün gazetelere yansıyan GENAR araştırmasında sadece Anayasa Değişiklik Paketi konusunun yer alması dikkat çekiciydi.

 

Reklam
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !